Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
58 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest barklu.Marzenioliniowiec 04.01.2063 by barklu
Czy amerykański przemysł jest w stanie wyprodukować coś, co przyda się w Polsce? Aby odpowiedź była twierdząca, sporo trzeba się nagłowić. Na myśl przychodzi co najwyżej bielizna jednorazowego użytku (producent twierdzi że rozsypuje się podczas zdejm (...)

Nowe znaki 26.11.2061 by barklu
Nowe czasy oznaczają nowe zagrożenia. Nowe zagrożenia wymagają nowych oznaczeń, aby je ograniczyć. Tak więc postanowiono wprowadzić trzy nowe znaki drogowe - dwa zakazu i jeden ostrzegawczy. Pierwszy z nich - zakaz pedałowania - dotyczy głównie ro (...)

Polscy ludzie pierwotni 10.08.2061 by barklu
Sensacyjne odkrycie polskich archeologów! Tym razem nie dotyczy ono kultur starożytnego Egiptu, Mezopotamii, Ameryki Środkowej ani Wyspy Wielkanocnej. Dotyczy... terenów Polski sprzed pół wieku. Okazuje się, że w wielu dzielnicach polskich miast - ja (...)

Lasokosiarz 08.08.2061 by barklu
Konieczność szybkiej wycinki znacznych obszarów lasów często bywała jedynym czynnikiem opóźniającym niektóre budowy. I nie chodzi bynajmniej o protesty ekologów, gdyż jak wiadomo ogółowi przyrody nic się w związku z wycinką nie dzieje - najwyżej niek (...)

Fotka z Wakacji 28.07.2061 by barklu
Od kiedy wszystkie polskie samochody (a innych na naszych drogach nie ma) wyposażane są w systemy typu Pogarda Śmierci, wypadki drogowe nie powodują w zasadzie żadnych obrażeń. W zasadzie, gdyż znany jest niefortunny przypadek Wiesława C. z Kutna, kt (...)

Pierścień Naczelnika 10.02.2061 by barklu
- Stało się to, czego nikt się nie spodziewał. To policzek wymierzony w historię i potęgę Wielkiej Rzeczpospolitej. Sprawcę dorwiemy w przeciągu najbliższych dni - to dla nas sprawa honoru! Tak brzmiała wypowiedź zszokowanego Ministra Informacji (...)

Dobrodzieje 01.10.2060 by barklu
Każdy Obywatel wie, jak ciężki do zniesienia jest jego garb budżetowy. Co dopiero, jeśli garb ten byłby miliardkrotnie większy i wypełzał z każdego miejsca, w które się spojrzy. Z telewizora. Z samochodu. Z frytkownicy. A taki jest właśnie garb, któr (...)

Ponowne zatopienie Japonii 12.07.2060 by barklu
Nie tak dawno na Marsa przybyli japońscy osadnicy. Niektórzy z nich przeżyli już zatopienie Japonii. Nie myśleli jednak, że coś podobnego spotka ich powtórnie. Jak do tego doszło? -Zgodnie z planem rozpoczęliśmy zalewanie terenów przeznaczonych na (...)

Peacemakerzy 03.07.2060 by barklu
-Chcemy pokoju - słowa te mogą zdziwić kogoś, kto dowie się kto je wypowiedział. A wypowiedział je Zły Bliźniak. -Wro... przepraszam, przeciwników, nie chcemy zabijać. Chcemy dać im szanse poprawy. Gdyby tylko zrobili to samo, chętnie walczylibyśmy g (...)

Marszałek 29.06.2060 by barklu
Spośród wielu informacji zbyt mało ważnych, by je tu przedstawiać kilka jednak zasługuje na dokładniejsze opisanie. Każda z osobna, nie tworzą wcale sensacji. Jednak zestawione razem pokazują rzecz dziwną i niepokojącą - mianowicie marszałek Komorows (...)

Problem kolejowy 06.05.2060 by barklu
Wiadomo, że Amerykanie przyzwyczajeni są do swojego wolnego rynku, i zniewolić go za żadne skarby nie chcą. Wobec tego wszelkie praktyki monopolistyczne natychmiast są piętnowane, a prezesi spółek chcących zawłaszczyć cały rynek wysyłani są na łono d (...)

Wielki wybuch 19.04.2060 by barklu
Operacja terraformowania Marsa cały czas postępuje. Do wczoraj mało kto jednak wiedział, że dotyczy ona nie tylko powierzchni planety, ale i jej wnętrza. Wnętrze (które wbrew pozorom bardzo się liczy) zostało rozgrzane do odpowiedniej temperatury, ta (...)

Ministerstwo Infltrowane 01.04.2060 by barklu
W naszym kraju wszyscy spodziewać się mogą wszystkiego, ale nie tego! Z Ministerstwa Informacji nadeszły wiadomości ruszające z posad bryłę świata. Okazało się, iż niedawne wieści o rozwiązaniu PBWK okazały się prawdziwe, ale nie do końca. Prawdzi (...)

Druga Japonia 18.02.2060 by barklu
-Mieliśmy mieć nową ojczyznę i co? Rozumiemy, zniknęła zanim powstała. Ale nasze oddziały walczyły wiernie i mimo gorszego sprzętu wykazały się męstwem. Że większym? Nie, oczywiście... nic nie sugeruję... żołnierze PMG (Polska Marynarka Gwiezdna) odz (...)

Skąd ta zima? 31.01.2060 by barklu
Wszystkich dziwi zapewne atak zimy w kraju, który jak żaden inny potrafi sterować pogodą. Wszak nie od dziś znane są systemy typu Pan Wicherek, mogące w mig sprowadzić mrozy, upały, deszcze lub susze na dowolny obszar planety. Tym razem jednak stało (...)

Przedwczoraj 12.01.2060 by barklu
Przedwczoraj - tak brzmi tytuł najnowszego filmu katastroficznego, do którego właśnie rozpoczęły się zdjęcia. Film jest polski, lecz przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach USA (dlatego jego scenariusz jest taki, jaki jest). Fabuła oparta jest (...)

Dwóch Naczelników i Orzeł 12.12.2059 by barklu
Narastająca tęsknota do czasów Pierwszego Naczelnika kazała wielu Obywatelom przyjrzeć się na nowo symbolom Wielkiej Rzeczpospolitej wiszącym na ścianie każdego domu, szkoły, urzędu, czy miejsca pracy. Jak się okazuje, sprawa nie jest wcale oczywista (...)

Łyso im będzie 15.11.2059 by barklu
Do niecodziennego wydarzenia doszło w Warszawie w dniu 11 listopada. Gdy wszyscy Obywatele zajęci byli świętowaniem Dnia Niepodległości, kilka ulic od miejsca głównych obchodów pojawiła się dziwna grupa młodych osobników płci męskiej. Większość z nic (...)

Klon Romana Polańskiego aresztowany! 02.11.2059 by barklu
W natłoku sensacyjnych informacji ze świata niejedno skłaniające do refleksji zdarzenie można dostrzec. To jednak zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ godzi w samą esencję polskiej kinematografii – a jak wiadomo, kino to najważniejsza ze sztuk. (...)

Romet Wszędojezd 10.10.2059 by barklu
Inżynierowie największej na świecie firmy rowerowej Romet-Bydgoszcz znowu zaskoczyli. I nie chodzi tutaj tylko o szybkość, lekkość i bezpieczeństwo nowego typu roweru. Nie chodzi o rekordową liczbę biegów, osiągniętą dzięki 5-rzędowej korbie i 20-rzę (...)

Wciąż są 12.09.2059 by barklu
Nie słychać obezwładniającego huku eksplozji. Nie słychać krzyku żołnierzy idących do ataku. Nie słychać grzmotu dział ani świstu pocisków. Nie słychać niczego, prócz dźwięków z najbliższego otoczenia. Nie widać oślepiających wybuchów. Nie widać (...)

Prywatyzacja garba 21.08.2059 by barklu
Dzięki niezwykłej pomysłowości naszych urzędników, dniem i nocą myślących o tym, jak zmniejszyć garb budżetowy, opracowano nowy sposób walki z tym problemem. Niby nic nowego - pieniądze trafiają do innych krajów. A jednak... -Dotychczas kraj wspom (...)

Zwycięstwo! 11.08.2059 by barklu
Miksery elektryczne marki Zelmer. Tyle że wyłączniki, obudowy i zabezpieczenia zdjęte. Tysiące. Miliony. Cała zawartość magazynów, fabryk, hurtowni, sklepów i gospodarstw domowych. Wszystkie włączone. Na spadochronach opadają powoli w centrum mgławic (...)

Spisek ujawniony 17.07.2059 by barklu
Zwolennicy spiskowej teorii dziejów mogą czuć się usatysfakcjonowani. Od dawna wiedzą oni to, co ogół społeczeństwa co najwyżej niejasno przeczuwa. Czy wobec tego jakaś tajna organizacja rządzi światem? Tutaj zaniepokojonych Obywateli możemy uspok (...)

Z wiatrem ulicami 29.06.2059 by barklu
Są zawody sportowe, które nieodmiennie kojarzą się z danym typem krajobrazu. Dla narciarstwa alpejskiego są to góry, dla rajdów offroad - bezdroża, a dla regat żeglarskich - jezioro lub morze. Ale właściwie dlaczego? Czy nie przyjemniej byłoby ogląda (...)

Lanie wody 13.04.2059 by barklu
Z okazji Świąt Wielkanocnych naukowcy postanowili zaprezentować kilka bardzo przydatnych wynalazków, pozwalających umilić zarówno święta, jak całą resztę roku. Pierwsza innowacja to genetycznie modyfikowana kura, znosząca kolorowe jajka - Na razi (...)

Prywatyzacja szpitali 02.03.2059 by barklu
Sporo zamieszania spowodowały rządowe projekty prywatyzacji służby zdrowia. W założeniach miała zracjonalizować system usług medycznych. Ale czy na pewno? Już teraz mamy przecież także prywatne szpitale. Często służą one niestety upychaniu garba budż (...)

Sesja 22.02.2059 by barklu
W tym roku jak zwykle studenci zaskoczyli sesję. Zacznijmy od tego, że 95% studentów zaliczyło wszystkie egzaminy w terminie zerowym, jeszcze przed sesją. Tak więc na sesję przyszli ci, którzy podczas terminów zerowych prowadzili akurat bardzo ważne (...)

Elektroprosiak 17.02.2059 by barklu
Niecodzienne rezultaty przyniosła współpraca genetyków i elektrotechników, mianowacie udało się wyhodować samoprzenośny samoreprodukujący generator napięcia o napędzie odnawialnym, mianowicie elektrycznego prosiaka. - Początkowo próbowaliśmy jedyn (...)

Ptaki 06.02.2059 by barklu
W Stanach Zjednoczonych powstał nowy podgatunek gołębia. Nikt go nie stwarzał, ani w laboratorium (sposób nowoczesny), ani w hodowli (sposób tradycyjny). Gołąb postkryzysowy - bo tak brzmi jego nazwa - wyewoluował w sposób (prawie) naturalny w silnie (...)

Strażak u każdego 23.01.2059 by barklu
Z ulgą i radością polscy drobni przedsiębiorcy powitali wiadomości o nowych przepisach każących zatrudniać specjalistów od bezpieczeństwa w najmniejszej nawet firmie. - Wie pan... Do tej pory musiałem zatrudniać kogo się da: stróża, portiera, sek (...)

Niegrzeczny Januszek 19.01.2059 by barklu
Cała Polska słyszała już o Januszku P., uczniu szkoły podstawowej przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Uczniu bardzo zdolnym, lecz jak widać zdolnym także do wielu głupich zachowań. Od samego początku nauki Januszek nieco różnił się od innych dzieci. (...)

Wiercenie do wnętrza Ziemi 02.01.2059 by barklu
Przełomowe wydarzenia zapowiada Radio Maryja Hard Rock Station. Aby ostatecznie udowodnić niedowiarkom, że piekło istnieje, zamierza się tam dowiercić. Co prawda oficjalną przyczyną wierceń jest poszukiwanie wód geotermalnych, ale prawdziwych powodó (...)

Religia ekumeniczna 28.12.2058 by barklu
Ostatnimi czasy coraz więcej wyznawców zdobywa najnowsza z religii. Trudno właściwie stwierdzić, aby była to jednoloita religia - są to raczej odłamy różnych wyznań, ktore łączy kult jednej osoby. Mowa o naczelnikizmie (nie mylić z naczelnikizmem jak (...)

Święty MI kołaj 24.12.2058 by barklu
W nocy z 24 na 25 grudnia w prowincji Ziemie Północne doszło do niecodziennego zdarzenia. Jak mówi oficjalny raport wieży kontroli lotów w Rovaniemi: "Około godziny 23 na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający. Natychmiast został we (...)

Pomostówki 18.12.2058 by barklu
Społeczeństwo popiera swój rząd. Rząd chce dla społeczeństwa jak najlepiej. Ale czy na pewno? Liczne protesty wzbudził projekt zlikwidowania wcześniejszych emetytur. Wydawałoby się, sprawa jest prosta. Zdrowi, silni i jeszcze całkiem młodzi obywat (...)

Przygody dobrego wojaka Józka - część II 06.12.2058 by barklu
15 lipca 2052 No i po zdobyciu Pekinu przerzucili nas na front zachodni. Mnie oczywiście cała wojna z Chinami ominęła, bo przechodziłem rehabilitację po spotkaniu z niedźwiedziem. To znaczy właściwie byłem już zdrowy, ale wojna skończyła się szybc (...)

Co sie stanie z Japonią? 01.12.2058 by barklu
No właśnie. Co się stanie? Przecież każdy naród powinien mieć swoje miejsce na świecie, własną niepodległą ojczyznę lub chociaż swoją prowincję. Jednocześnie oddawanie jakiegoś terenu w granicach Układu Słonecznego Japończykom byłoby sprzeczne z kons (...)

W drodze do Warszawy 18.11.2058 by barklu
Cudów odwagi dokonywał jeden z wysokich urzędników państwowych. Przebywał akurat w Australii, gdy dowiedział się, że za trzy godziny rozpocznie się bardzo ważna konferencja z udziałem samego Naczelnika. Cóż było robić? Wsiadł w swój odrzutowiec i pol (...)

Przygody dobrego wojaka Józka - część I 14.11.2058 by barklu
3 kwietnia 2052 Najważniejsze, że czuję się już znacznie lepiej. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, gdy już mogłem ruszać ręką, było odpisanie bratu że zdobycznej sowieckiej uszanki raczej szybko nie dostanie (swojej mu nie wyślę, bo może się jeszcze (...)

Czas na zmiany w USA 06.11.2058 by barklu
Wielkie zmiany szykują się w USA. Jak należało się spodziewać, wybory wygrał kandydat polokratów Bartosz Ohara. Niezależni eksperci dziwią się jedynie, iż otrzymał on dość małe poparcie. - Sytuacja, w której na kandydata popieranego przez Naczelni (...)

Na służbie 31.10.2058 by barklu
AKT I SCENA I Samotna wartownia w środku lasu ŻOŁNIERZ Ciemna noc i lodowata, wiatr w gałęziach wyje. Sam zostałem na wartowni, wokół wciąż spokojnie. GŁOS Z CIEMNOŚCI Dzisiaj wiele ciebie czeka, wiele jeszcze ujrzysz, Mów co ser (...)

Deemifikacja emerytur 27.10.2058 by barklu
Gorące społeczne poparcie zyskał najnowszy wspólny projekt Ministerstwa Dobrobytu i Ministerstwa Informacji. Chodzi o tzw. deemifikację emerytur, czyli odebranie agentom wszelakich dodatków, nagród finansowych, czy też innych przyczyn, przez które za (...)

Między sołtysem a proboszczem 15.10.2058 by barklu
Poliszki, mała wieś na Podlasiu. Dwadzieścia gospodarstw, kościół, hipermarket GS i lotnisko. Tylko jeden samolot. Nie żeby nie było wsi stać na więcej - nie ma po prostu miejsca. Bo głupio by wyglądało, gdyby hangar był większy od kościoła, a lotnis (...)

Protest stoczniowców 04.10.2058 by barklu
Na ulice Gdańska, Gdyni i Szczecina jak przed laty wyszli stoczniowcy. W ramach protestu przed gigantycznymi dopłatami do stoczni wykupili całą zawartość magazynów Stomilu i spalili na ulicach miast. Przed południem gigantyczny 100-tysięczny tłum dos (...)

Wybory Białorusinów 29.09.2058 by barklu
Na wyraźne żądanie białoruskiej opozycji, zrzeszonej wokół Związku Białorusinów w Macierzy, postanowiono przeprowadzić wybory do rady województwa białoruskiego. -Niech się trochę pobawią - powiedział Minister Informacji, po czym przekazał opozycji (...)

Kopernik była agentem 21.09.2058 by barklu
Z prędkością światła obiegła Polską Przestrzeń Kosmiczną wstrząsająca jak supernowa wiadomość - jeden z największych współczesnych polskich astronomów jest agentem Mgławicy Kraba. Jak do tego doszło? Na razie nie wiadomo. Styczność z obcym wywiade (...)

Rowerem po mieście 18.09.2058 by barklu
Rozwija się zdrowy styl życia wśrod Polaków. Mimo łatwego przejazdu przez miasto samochodem oraz perfekcyjnej komunikacji publicznej coraz więcej z nas jako środek transportu wybiera rower. Nie ma się czemu dziwić. Najnowsze modele firmy Romet posiad (...)

Znowu upadłość banku 16.09.2058 by barklu
Kolejny polski bank okazał się niewpłacalny. Tym razem był to bank Braci Lemańskich. Cudem tylko (a raczej dzięki polskiej myśli inżynierskiej) nie upadł dosłownie - to znaczy nie zawalił się budynek. Wszystkiemu winne nietrafione inwestycje w nieruc (...)

Trzej muszkieterowie 30.08.2058 by barklu
Wielkimi krokami zbliża się szczyt Prowincji Zachodnioeuropejskich w Brukseli. Szczyt zająć się ma wieloma bardzo ważnymi kwestiami, m.in. nowelizacją przepisów dotyczących wdrażania nowych technologii produkcji betonu, systemem dopłat do upraw pomar (...)

Kiedy ruszy liga? 04.08.2058 by barklu
Polska liga od wielu lat znana jest z wysokiego, wręcz astronomicznego poziomu. Te podania z dokładnością do milimetra. Precyzyjne i silne strzały nawet z drugiej połowy boiska. Nieziemskie, zaprzeczające grawitacji interwencje bramkarzy. A przy tym (...)

Pan Gąbka kontra świat 03.08.2058 by barklu
Pół wieku minęło od czasu, kiedy portal nasza-klasa wpłynął na burzliwe wody ówczesnego Internetu. Od tamtego czasu każde poszerzenie grzanic Wielkiej Rzeczpospolitej sukcesywnie powiększało liczbę osób korzystających z portalu. Oczywiście w niektory (...)

Z pamiętnika MI: pies na szosie 31.07.2058 by barklu
Jechałem właśnie drogą lokalną, standardową, czteropasmową. Nagle samochód jadący w pewnej odległości przede mną zatrzymał się. Otworzyły się drzwi, ktoś coś wyrzucił. Jasny gwint, psa! A to sukinsyn, pomyślałem. Hamuję natychmiast od 250 km/h do zer (...)

Irlandzki problem 17.07.2058 by barklu
Dziś rano aż we Władywostoku dał się słyszeć głośny krzyk. Euforii? Rozpaczy? Strachu? Nie. Zdziwienia. Jak się później okazało, źródło oweko okrzyku znajdowało się w Warszawie, w Ministerstwie Dobrobytu, a był nim... sam minister, ktory stał akurat (...)

Opowieść marsjańskiego pioniera 26.06.2058 by barklu
Przybyłem tutaj pierwszy. Posadziłem pierwsze drzewo i pierwsze kartofle. Wmurowałem pierwszą betonową płytę. Pierwszy odnalazłem zabytkową sondę sprzed pół wieku. Na początku w promieniu dwóch tysięcy kilometrów nikogo nie było. Przeżyłem różne rzec (...)

Kosmiczne wakacje 21.06.2058 by barklu
W całej Wielkiej Rzeczpospolitej rozpoczyna się sezon urlopów. Oczywiście większość obywateli spędzi je w polskich kurortach, takich jak Kołobrzeg, Palma de Mallorca czy Rio de Janeiro. Albo też Zakopane, Chamonix lub Lhasa. Na wczasy zagraniczne zde (...)

Ostatni sprawiedliwy 15.06.2058 by barklu
Pięć rzutów karnych, których być nie powinno. Osiem niezauważonych fauli w polu karnym. Cztery gole ze spalonego. Pięć goli nieuznanych, choć spalonego nie było. Siedem czerwonych kartek bez powodu. Osiem brutalnych fauli uchodzących bezkarnie. Gra n (...)

Meandry historii 08.06.2058 by barklu
Niebywałych odkryć dokonują polscy historycy. Wydawałoby się, że odnaleziemie Włóczni Przeznaczenia i tajemniczej kroniki to największa rewolucja w naszej wiedzy o przeszłości. Jednak i nowsza historia, jak się okazało, kryje wiele tajemnic. W ich od (...)

Mali dywersanci 03.06.2058 by barklu
Jak wiadomo, galareta potrafi przybierać różne formy. Przekonaliśmy się o tym tu, na Ziemi, już wcześniej. Jednak dopiero teraz wyszła na jaw cała groza sytuacji. Sensacyjnego odkrycia dokonano analizując substancje znajdujące się na zderzaku pewnej (...)

Wszystkomający 30.05.2058 by barklu
Przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym NeoTech dokonało kolejnego wielkiego kroku - tym razem w dziedzinie telekomunikacji. Krokiem tym jest turystyczny telefon komórkowy "Bajdała" będący jednocześnie komputerem, radiem, kamerą, telewizorem, mapą, (...)

Obywatel Galaretka? 19.05.2058 by barklu
Wielu Obywateli zastanawia się zapewne, co się stało z... Nie, nie z Japonią. Z obcą cywilizacją, a raczej z wojną z nią (nie, naprawdę nie z Japonią). Należy wszystkich uspokoić: aby walczyć, musimy najpierw wiedzieć z kim dokładnie mamy do czynieni (...)

Koniec z abonamentem? 15.05.2058 by barklu
Programy produkowane przez TVP stoją, jak wiadomo, na najwyższym poziomie. Nikt już nie zliczy niezliczonych adaptacji najambitniejszych dzieł najwybitniejszych pisarzy przenoszonych na ekran z nadzwyczajną starannością o ich ponadczasowe przesłanie. (...)

Zielono MI (i nie tylko) 06.05.2058 by barklu
Każdy wie, że na betonie kwiaty nie rosną. Niedługo jednak może się to zmienić. Na razie na betonie będzie mogła rosnąć tylko trawa - nowy gatunek, tzw. "betonka", została właśnie wyhodowana przez polskich naukowców. -Mamy nadzieję, że nasze chodn (...)

Nadprzestrzeń inwestycyjna? 09.04.2058 by barklu
Są rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom. Ekonomistom też nie. Do rzeczy tych należy gospodarka Wielkiej Rzeczpospolitej. Od dawna już nie działają tutaj klasyczne zasady kapitalizmu. Dlaczego więc do dziś próbuje się stosować rozwiązania z (...)

Kosmiczny żart 02.04.2058 by barklu
Nieprawdziwą nieprawdą jest, jakoby ludzkości cokolwiek zagrażało. Wczorajsze wydarzenia związane są ze szczególnym żartem zrobionym mieszkańcom Dover przez załogę jednego z krążowników PMG. Statek ów, o odpowiednio zmienionym wyglądzie, wylądował na (...)

Kompresja pasażera 26.03.2058 by barklu
Nasz narodowy producent autobusów, gigant motoryzacyjny Jelcz-Autosan-Solaris dokonał kolejnego skokowego postępu. Firma znana dotąd z produkcji najbardziej luksusowych pojazdów komunikacji masowej na świcie tym razem pomyślała o mieszkańcach miast (...)

Siedemnaście mgnień... 09.03.2058 by barklu
Amerykanie od dawna narzekają na niski poziom swych służb wywiadowczych (kontrwywiadowczych też). Świadczy o tym choćby ogólna dostępność tego artykułu. Wszak informacje w nim zawarte miały być tajne i zapewne nie pojawiłyby się w serwisie kontrolowa (...)

Zmiana warty na Kremlu 02.03.2058 by barklu
Nie mylą się ci, którzy twierdzą, że nic w Prowincji Moskiewskiej się nie zmieni. Świeżo mianowanego gubernatora Dymitra Niedżwiedzickiego popiera około 99% ludności prowincji, podobnie jak starego, Władimira Putimskiego (ktory bezbłędnie wypełniał s (...)

Pan Wicherek Saharę zazieleni 23.02.2058 by barklu
Rozpoczynają się testy najbardziej zaawansowanego systemu sterowania pogodą i klimatem o wdzięcznej nazwie "Pan Wicherek". Docelowo ma on neutralizować różne "wybryki" naszej planety typu epoki lodowcowe czy też ocieplenia klimatu (ponieważ Rzeczposp (...)

Kosowo dziś 17.02.2058 by barklu
Pół wieku minęło od dnia, w którym Kosowo (dziś powiat przyp. red.) uzyskało niepodległość. Niestabilne, kruche to było i małe państwo, toteż długo nie przetrwało. Miało jednak to szczęście, że wcielone zostało do Wielkiej Rzeczpospolitej - i to do s (...)

Odwieszanie ekspresowe 11.02.2058 by barklu
Ameryka - dziwny kraj. Każde dziecko o tym już wie. Mimo oczywistej przewagi technicznej WRP i produktów NeoTech dostępnych niemal w każdym sklepie - i to w ramach dotacji po cenach dostosowanych do kieszeni przeciętnego Amerykanina - wielu z nich da (...)

Zniszczone laptopy 05.02.2058 by barklu
Przerażenie wśród Obywateli wzbudzi zapewne wiadomość, że laptopy i telefony komórkowe kilku wysokich urzędników Ministerstwa Słusznych Kroków uległy zniszczeniu. Bo jak to? Najnowsza technologia NeoTech, odporna na topienie, miażdżenie (nawet gąsien (...)

Przyszłość odtajniona! 01.02.2058 by barklu
Dziś odtajniony został największy projekt wojskowo - cywilny w historii WRP - a jest nim hiperkomputer Elwro Odra 44. W przeciwieństwie do modelu Elwro Tur 4000 stworzony został nie z myślą o rozrywce, a o przyszłości. Konkretnie - o jej przepowiadan (...)

Raport z granicy 29.01.2058 by barklu
A więc to już tutaj. Elektroniczna mapa PPWK pokazała dokładnie co do milimetra. Z nieba opada lepka i brudna mżawka zmieszana z pyłem i sadzą emitowaną przez prymitywne amerykańskie fabryki. To w końcu zaledwie 30km na północ. Nawet wycieraczki w na (...)

Protesty nauczycieli 20.01.2058 by barklu
Nauczyciele znowu wyszli protestować. Jak zawsze o to samo. I jak zwykle mają rację. -Nie może być tak, żebyśmy właściwie za nic dostawali miliony. Mało że pracujemy tylko dwie godziny w tygodniu, a nie cztery tak jak wszyscy, to jeszcze nawet podcz (...)

Koniec segregacji śmieci 18.01.2058 by barklu
W Wielkiej Rzeczpospolitej nieodwołalnie kończy się epoka segregacji śmieci. Coś, co przez wiele lat jedynie dla niektórych, co bardziej fanatycznych ekologów było przyjemnością, a dla większości uciążliwym obowiązkiem, nieodwołalnie odchodzi w przes (...)

Sposób na zatłoczony parking 11.07.2057 by barklu
Dynamicznie (oczywiście w porównaniu ze stanem wcześniejszym) rozwijająca się amerykańska gospodarka, pobudzana bez przerwy zastrzykami kapitału z Polski, wpływa znacząco na wzrost standardu życia Amerykanów. Najłatwiej trend ten zauważyć na ulicach (...)

Faraon 23.05.2057 by barklu
Na ekrany kin w całej WRP wchodzi film pt. "Faraon". Nie ma on jednak nic wspólnego z powieścią Bolesława Prusa. Jest to dzieło oparte na najnowszym odkryciu polskich archeologów, najstarszej dotąd znalezionej egipskiej kroniki. Oto w skrócie jego fa (...)

Reklama 12.05.2057 by barklu
Okna Ci przeciekają? Specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy nowy typ kitu. Rewelacyjnie nadaje się do uszczelniania każdego typu okien. Niezależnie, czy framugi zrobione są z drewna, plastiku, metalu ewentualnie stopu metali, betonu czy sprasowanych obi (...)

Matura nadchodzi 28.04.2057 by barklu
Zbliżają się matury. Niestety, pięćdziesiąt lat temu była to prawdziwa droga przez mękę. A przeważająca część procedur stanowiła tryumf biurokracji nad zdrowym rozsądkiem. Na maturze z większości przedmiotów nie można było mieć ołówka. Bo przecież (...)

Nowy rekord! 13.04.2057 by barklu
Kolejna bariera została przełamana. Pociąg PKP Inter Continental przekroczył barierę dźwięku, osiągając rekordową prędkość 1574,8 km/h. Osiągnięcia tego dokonano na trasie Kraków-Władywostok, którą teraz będzie można pokonać w kilka godzin. Ciekawe s (...)

Jadą wozy zardzewiałe lawetami 24.03.2057 by barklu
Od kiedy działa OKON, a wraz z nim OSCI (Oddziały Szybkich Całościowych Interwencji) używające amerykańskich Fordów Fatah, wśród obywateli pojawiła się nowa moda. Pierwsze jej oznaki zauważalne były już od pewnego czasu, jednak dopiero teraz przybra (...)

Osiołki do 'Borsuka' 16.03.2057 by barklu
Potężna afera wstrząsnęła amerykańskim wojskiem. Okazało się, że zakupione z Norwegii transportery opancerzone "Borsuk" (czyli drewniane wozy konne obite płytami paździerzowymi) dają się przebić za pomocą... jajka. - To niedopuszczalne! Przecież n (...)

Elektroniczny sędzia 26.02.2057 by barklu
W związku ze zbliżającym się sezonem PolKom Ekstraklasy, NeoTech zaprezentował zarządowi PZPN swoj najnowszy wynalazek - elektronicznego sędziego piłkarskiego "CollinaTech". Dzięki najnowszym osiągnięciom robotyki, z zewnątrz niczym nie różni się on (...)

Nowa partia! 20.02.2057 by barklu
W związku z niepewną sytuacją polityczną w ostatnich czasach, próby przewrotu prowadzone przez opozycję, zagrożenie ze strony gołębi (jak się okazuje wyszkolonych w Boliwii), zatroskani Obywatele postanowili utworzyć Ochotniczy Komitet Obrony Naczeln (...)

Tram Roller Coaster dla odważnych 03.02.2057 by barklu
W wesołym miasteczku w Łodzi otwarto niedawno atrakcję unikalną w całej WRP o nazwie Tram Roller Coaster. Patrząc z daleka, nic ciekawego. - Jaka tam kolejka górska? Przecież po równym jedzie. I wagoniki jakieś takie... niedzisiejsze... dziwne.. (...)

Najnowszy Jelcz 01.02.2057 by barklu
Firma Jelcz-Autosan-Solaris, największy światowy producent autobusów, zaprezentowała właśnie swój najnowszy dwupiętrowy trójprzegubowy model o nazwie LuxBus. Ma on zachęcić do przesiadki z samochodów na komunikację publiczną. Jak wiadomo, od kiedy ka (...)

Było błoto, będzie beton! 21.01.2057 by barklu
"Dodajemy gazu. Spod kół Tarpana Offroad błoto pryska na wszystkie strony. Mijamy zakopane w rozmiękłej ziemi przedpotopowe samochody i ich właścicieli starających się uruchomić pojazdy. Z przeciwka wśród kłębów spalin grzęźnie po osie w glinie wielk (...)

Ekstremalny rajd 11.01.2057 by barklu
Już kilka dni trwa Rajd Dakar - najdłuższy i najtrudniejszy rajd terenowy w historii. Warto przypomnieć, że jest on przedsięwzięciem międzynarodowym - meta znajduje się w niepodległym (jeszcze) Senegalu. Tradycyjnie od wielu lat rajd wystartował w Wa (...)

Sprawcy schwytani 04.01.2057 by barklu
Po tygodniowym śledztwie udało się schwytać niedoszłych złodziei planetoidy QWERTY-2056-Kopernik. Okazali się nimi być dwaj bliźniacy - Jech i Laroslaw Gęsińscy z Madagaskaru. MI dość niechętnie wypowiada się na temat motywów kierujących braćmi -T (...)

Krok naprzód w skokach narciarskich 26.12.2056 by barklu
Za kilka dni jak co roku odbędzie się Turniej Czterech Skoczni. W tym roku pojawiły się pewne innowacje. Największa z nich to przesunięcie inauguracji zawodów z przestarzałej skoczni K-350 w Ustrzykach Dolnych na nowo wybudowany obiekt K-450 w Bełcha (...)

O czym marzą nasze pociechy? 07.12.2056 by barklu
Wielkimi krokami zbliżają się święta. Co oznacza, że fabryki zabawek całej Wielkiej Rzeczpospolitej rozpoczynają gorący okres dla siebie, w którym kuszą różnorodną ofertą swoich nastoletnich klientów. - Nie mam już czasu, by bawić się tym wszystk (...)

Kasyno Łoszczowa 02.12.2056 by barklu
Na ekrany kin w całej WRP wchodzi właśnie najnowszy film o słynnym agencie Ministerstwa Informacji kapitanie Dorewiczu pt: "Kasyno Łoszczowa" w reżyserii Antona Makieryvicza. Zaskoczeniem jest, że w rolę kapitana wciela się mało znany aktor Filip Kon (...)

Ameryka rusza z kopyta 01.10.2056 by barklu
Nareszcie jakaś dobra wiadomość dla szefów amerykańskiego Pentagonu. Dzięki pomocy Rzeczypospolitej nadchodzi wielka reforma w armii USA. A wszystko zaczęło się pod Grunwaldem. Podczas corocznej inscenizacji bitwy, polscy rycerze zorientowali się, (...)

Nowy stary Maluch 27.06.2056 by barklu
Wczoraj w fabryce FSM - drugiego światowego producenta samochodów po FSO - ruszyła produkcja nietypowego modelu. Nietypowego, bo w dużej części opartego na historycznym aucie pochodzącym sprzed 80 lat. Przypomnijmy: ten niezbyt doskonały pojazd, (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net