Dyskretny urok lotu samolotem nabrał nowego wymiaru.
Dziś rano miał miejsce test najnowszej, szóstej już wersji sławnego systemu Pogarda Śmierci. Test odbył się w formie crash-testu samolotu PZL Boeing 979 i nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że udział w nim wzięli niczego nie świadomi pasażerowie.
- To był rejsowy lot z Pułtuska do Ciechocinka - mówi rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT. - Na prośbę producenta nie powiadomiliśmy o niczym pasażerów i dzięki temu uzyskaliśmy absolutnie pełen realizm.
Scenariusz wypadku przewidywał, że tuż po starcie samolot z zainstalowaną Pogardą Śmierci straci moc we wszystkich siedmiu silnikach i uderzy w ziemię. Aby test uczynić jeszcze trudniejszym, w kierunku samolotu wystrzelono dwie rakiety ziemia - powietrze, a w miejscu planowanego upadku zainstalowano kilka min jądrowych.
Dodatkowo większość obrusów na pokładzie poplamiono sokiem z buraczków, a do zbiornika z wodą dodano jodynę, ale niezależni eksperci twierdzą, że nie miało to istotnego wpływu na przebieg eksperymentu.
Po dogaszeniu płonącego paliwa lotniczego i zneutralizowaniu promieniowania spowodowanego eksplozjami min, stwierdzono, że wśród pasażerów jest jedna osoba ranna (akurat goliła się w toalecie) i dwie poparzone gorącą herbatą. Kilka osób spało a większość nawet nie zorientowała się, że coś się wydarzyło. Dość powiedzieć, że stewardesa zaproponowała wkraczającym strażakom coś chłodnego do picia i poprosiła ich o zapięcie pasów.
Zachęcony sukcesem producent Pogardy Śmierci VI planuje w ramach kampanii reklamowej kolejne, niezapowiedziane testy m.in. w jednej z ośmiuset dwóch warszawskich linii metra, na trasach PKP InterContinental oraz na wydzielonych odcinkach autostrad w całym kraju.
Spragnieni wrażeń pasażerowie są pełni entuzjazmu, a Pogarda Śmierci VI powinna znaleźć się na obowiązkowym wyposażeniu wszystkich środków masowego transportu do końca 2056 roku.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.3 | oddanych głosów:6)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.