Serwis został zoptymalizowany dla
rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach
ręcznych i motopompach drugiej klasy
REKLAMA
Polska - Argentyna 44:7 ::sport:: 02.07.2056 by hetmaan
Kolejny gol Argentyny i szał na trybunach.
Cztery miliony widzów zgromadzonych na Stadionie Unitra we Frankfurcie nad Menem było świadkami wspaniałego widowiska, jakie fanom futbolu na całym świecie zafundowali piłkarze z Polski i Argentyny. Ponad pięćdziesiąt strzelonych bramek i setki koronkowych akcji w ciągu regulaminowych 90 minut to aż nadto nawet dla najbardziej wymagających kibiców.
Bohaterem meczu został bez wątpienia główny napastnik drużyny z Ameryki Południowej, który zaliczył aż sześć z siedmiu strzelonych przez Argentynę bramek. Komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że pewnym ułatwieniem mogło być konsekwentne nie wystawianie bramkarza przez trenera naszej reprezentacji, lecz mimo to wyczyn ten jest godny uznania.
Przeczuwając dobrą dyspozycję rywala szkoleniowcy biało-czerwonych zrezygnowali ze stosowanej dotychczas taktyki, w której cała jedenastka gra w ataku i ustawili nasz zespół bardziej zachowawczo: 0-1-1-9.
Po meczu publiczność nagrodziła obie strony półgodzinną owacją na stojąco, zaś znawcy piłki nożnej okrzyknęli spotkanie najpiękniejszym meczem w historii piłki nożnej. Trenerzy obu drużyn nie szczędzili sobie komplementów i wszyscy są zgodni, że mimo iż dla Argentyny to już koniec Mundialu, to piłkarze do kraju wracają z tarczą, bo przecież przegrać z Polską to nie wstyd, a w takim stylu to wręcz honor.
Skrupulatni komentatorzy wyliczyli, że był to nasz 81 mecz rozegrany z reprezentacją Argentyny. Jak dotąd odnotowaliśmy 17 porażek (ostatnia w 2021 roku), 9 remisów, a nasze dzisiejsze zwycięstwo było 65 w historii spotkań obu drużyn.
Z okazji tego skromnego jubileuszu działacze PZPN wręczyli sobie okolicznościowe odznaczenia i uznali, że wszystko jest w porządku.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.6 | oddanych głosów:5)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.