Nie od dziś znane są teorie wielkich badaczy, wedle których trzepot skrzydeł motyla w Dżungli Amazońskiej (Rezerwat Przyrody Nowy Kampinos - przyp. red.) jest przyczyną huraganu nawiedzającego wschodnią Azję.
Nie od dziś wiadomo też, że nauka w Wielkiej Rzeczypospolitej nie zostawia naturze dużego pola manewru, a po opublikowaniu najnowszego raportu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pole to zostało jeszcze bardziej ograniczone.
Rzecz dotyczy ekspedycji, która powróciła niedawno z Polskiej Prowincji Brazylia, gdzie poddała szczegółowym badaniom tysiące motyli i wytwarzane przez nie mikroskopijne prądy powietrzne. Okazało się, że motyle mogą być odpowiedzialne nie tylko za huragany czy cyklony, ale również za całą masę zjawisk atmosferycznych, których przyczyn szukaliśmy dotąd gdzie indziej.
Nie potwierdzono natomiast innej przewrotnej teorii jakoby gazy leniwców powodowały wzrost średniej rocznej temperatury na Jowiszu, jednak jak zgodnie twierdzą naukowcy, był to drugorzędny cel wyprawy.
Głównym jej motywem było bowiem zastąpienie wysłużonego już ogólnokrajowego systemu prognozowania pogody Zubilewicz 5.0 zupełnie nowym o nazwie kodowej Omena. Według naszych informacji Omena charakteryzowałaby się dwoma dużymi atutami.
Po pierwsze mogłaby prognozować pogodę w perspektywie siedmiu tysięcy lat z dokładnością 99,99%, po drugie zaś, system miałby pełne wsparcie Ministerstwa Informacji, które i tak zawsze najlepiej wiedziało jaka była, jest i będzie pogoda.
Przy okazji Ministerstwa Informacji nie można nie wspomnieć o wielkiej roli jaką odegrali jego agenci w Amazonii. Pomagali oni bowiem naukowcom nie tylko w identyfikacji motyli, ale również ustalaniu ich tożsamości oraz powiązań w lokalnym mikroklimacie do siódmego pokolenia wstecz.
Rzecznik wyprawy na konferencji prasowej stwierdził wprost, że jest wstrząśnięty profesjonalizmem agentów MI.
Tymczasem trwają rozważania nad odpowiednią platformą sprzętową dla Omeny. Niewykluczone, że bazą dla nowego systemu będzie najnowszy procesor Unitra, w którym zastosowano logikę sześciowartościową. Poza stanami znanymi ze standardowych maszyn ("tak", "nie") dostępne będzie też "raczej tak", "raczej nie", "być może" i "no coś ty!".
Niezależni eksperci do nowego projektu podchodzą sceptycznie, zaznaczając że jedyna pewna, długoterminowa prognoza brzmi: "wszyscy jesteśmy martwi".
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.8 | oddanych głosów:4)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.