Serwis został zoptymalizowany dla
rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach
ręcznych i motopompach drugiej klasy
REKLAMA
Sukces polskich przedszkolaków ::technika:: 11.06.2061 by zaku100
Młodzi inżynierowie pracują nad kolejnym projektem - wehikułem czasu
Ogłoszony został wynik konkursu na wielozadaniowy lekki wóz bojowy piechoty US Army. Z powodu ograniczonych funduszy USA w projekcie nie brały udziału polskie firmy zbrojeniowe. Jak tłumaczy prezes Bombmaru:
- Niestety mimo obniżenia ceny do minimum i uzyskania poparcia załogi, że z chęcią będą pracować za darmo, rząd USA nie był w stanie zapłacić nam czterech złotych, które miały by pokryć koszt projektu - kartki papieru, ołówki, długopisy, kilka kubków kawy.
Z pomocą naszym sojusznikom przyszła nieoczekiwanie pani Krystyna - przedszkolanka z metropolii Białostockiej.
Prowadząc zajęcia plastyczne dla swoich podopiecznych, zauważyła, że jeden 5 - latek narysował schemat techniczny łazika marsjańskiego Magma 2 z przed 50 lat. Poprosiła ona wszystkich podopiecznych, by na podstawie schematu stworzonego przez Jasia zastanowiły się jak powinien wyglądać ich wymarzony gokart. Przedszkolaki pod okiem wychowawczyni stworzyły prototyp pojazdu o nawie "Reksio 2". Pani Krystyna, chcąc wynagrodzić zapał swoich podopiecznych, przesłała projekt stronie amerykańskiej, sadząc że to konkurs plastyczny dla młodzieży.
Reksio rozpędza się do prędkości 450 km na godzinę na powierzchni utwardzonej i do ok 260 km terenie. Zespół napędowy stanowią silniki motorynki Romet 9001 oraz dopalacz w postaci nożnego napędu rowerowego z przerzutkami "Trzymajno". Lekkie opancerzenie to system kombinacji tytanowych klocków lego, wytrzymujących ostrzał konwencjonalnymi rakietami średniego zasięgu, do mocy uderzenia ok 3 Mega ton. Ogniwa słoneczne systemu "Ciemnota" oraz dwie baterie typu paluszki (pochodzące najprawdopodobniej z pilota od telewizora) zapewniają źródło energii wystarczające na ok 35 tys godzin ciągłej pracy (czas ładowania baterii wynosi 15 sekund).
Po raz pierwszy Amerykańscy naukowcy nie mieli większych kłopotów ze zrozumieniem polskiej myśli technicznej. Uprzednio, mimo udostępnienia instrukcji obsługi, przy próbach skopiowania i zrozumienia zasad działania mikrofalówki typu Polar po 20 latach pracy badania zakończyły się niepowodzeniem.
- Szczególnie wdzięczni jesteśmy czteroletniemu Piotrusiowi, który poświecił nam kilka dni na wyjaśnienie zasad działania tej zaawansowanej technologi, oraz sposobu jej produkcji - mówi profesor John BigMac
Prototyp BMP Reksio 2 ma być testowany na pustyni w Utah pod okiem naukowców z NASA i wojskowych. Termin wprowadzenia go na wyposażenie US Army (mimo trudności finansowych) zapowiadany jest już na rok 2112.
Artykuł powstał na podstawie pomysłu ob. gladwika.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.4 | oddanych głosów:34)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.