Martin L. K. Tupac Fifthycent z insygniami władzy prezydenckiej
Dwa dni temu mieliśmy pierwsze doniesienia o amerykańskimi ataku na graniczne posterunki w zimbabweńskiej Nowej Fundlandii. Jak się okazało przeprowadzona przez amerykańskich marines akcji zakończyła się pełną klęską.
- Żołnierze ROU odparli atak i w ciągu kilku godzin przeszli do kontrofensywy - wyjaśnia nam znany teoretyk taktyki prof. Wachowski - bezstronnie muszę przyznać, że to akcja w najlepszym stylu. Zimbabwe zastosowało naszą doktrynę Agresywnej Obrony Granic.
Siły ROU zaatakowały posterunki amerykańskie, a następnie wtargnęły w głąb dawnego Kanadastanu.
- Wyzwoliliśmy z amerykańskiego panowania terytoria dawnych kanadyjskich prowincji Ontario i Quebec - ogłosił dziś rano Minister ds. Terytoriów Zamorskich Zimbabwe - nasi czarni bracia, Afroamerykanie żyjący na tych terenach, witali nas kwiatami i swoją narodową muzyką - rapem.
W stolicy Ontario - Toronto - proklamowano powstanie Niepodległej Afroamerykańskiej Prowincji Ontario, która obejmuje swym zasięgiem zajęte obszary USA. NAPO podpisała natychmiast sojusz wojskowy z Zimbabwe i Angolą, który pozwolił na rozlokowanie w terenie, przerzuconych pospiesznie w zeszłym tygodniu, wojsk angolskich.
Prezydentem NAPO został Martin L. K. Tupac Fifthycent, urodzony w Montrealu afroamerykański raper, który podjął się misji formowania kolaboracyjnego rządu. Przedstawiciel Zimbabwe w Toronto powierzył również nowemu prezydentowi sformowanie Obywatelskich Oddziałów Obrony Ontario „Da Nigga”, których zadaniem ma być pomoc jednostkom angolskim w walce z US army.