Serwis został zoptymalizowany dla
rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach
ręcznych i motopompach drugiej klasy
REKLAMA
Przedszkolak na poziomie ::wydarzenia:: 16.01.2059 by ixer
Jak dowiedziały się „Echa Macierzy”, znajomość i zrozumienie głównych koncepcji filozoficznych, sprawne posługiwanie się najważniejszymi prawami fizyki kwantowej oraz umiejętność pisania systemów operacyjnych to tylko niektóre z wymagań, jakie już od września postawi przed przedszkolakami Departament Edukacji Totalnej Ministerstwa Narodu.
Według dziennikarzy gazety, Ministerstwo chce, żeby pięciolatek opanował kilkaset umiejętności. Poza standardowymi, jak np. kierowanie kilkudziesięcioosobową grupą pracowników czy płynne posługiwanie się trzema językami w mowie i piśmie, ma również potrafić rozwiązywać skomplikowane problemy analityczne, wykazując się przy tym indukcyjnym, dedukcyjnym oraz abdukcyjnym rozumowaniem. Powinien także w skupieniu słuchać oraz komponować muzykę poważną oraz interesować się malarstwem, rzeźbą i architekturą, przy czym w co najmniej jednej z tych dziedzin powinien wykazać się „wybitnymi osiągnięciami twórczymi”.
Według przedszkolanek, nowe wymagania są odrobinę za wysokie.
- Ciekawe ilu urzędników w Ministerstwie to wszystko potrafi - pyta pani Janina z Przedszkola nr 4 w Radomiu. - Przypuszczam że nawet Nacze... tzn. przypuszczam że takich ludzi jest bardzo mało.
- To żaden argument! - odpowiada pan Roman, bardzo wysoki przedstawiciel Departamentu Edukacji. - Trzeba iść do przodu. W końcu takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.
Ministerstwo co prawda zapowiada poddanie nowego programu szerokim konsultacjom społecznym, ale urzędnicy nie dają złudzeń – nowe wymagania to absolutne minimum i nie ma możliwości ich obniżenia – no bo z czego by niby rezygnować?
Zdaniem niezależnych ekspertów, należy się poważnie zastanowić nad konsekwencjami, bo jeśli projekt Ministerstwa wejdzie w życie, to już wkrótce rynek pracy zaleje fala 10-latków. Z kilkuletnim stażem.
Polub to:
Podziel się:
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę (średnia ocena:9.7 | oddanych głosów:71)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.